На минулому тижні представник ДП «НДІГК» взяв участь в засіданні Робочої групи географічної інформаційної системи Комісії (GISCO), 10-ї Спільній зустрічі Європейського відділення комітету експертів ООН з глобального управління геопросторовою інформацією (UN-GGIM: EUROPE) – ЄВРОСТАТУ – Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй(ЄЕК ООН) з питань інтеграції статистичної та геопросторової інформації, засіданні Робочої групи INGEST ЄЕК ООН.
У заходах взяли участь представники країн регіону ЄЕК ООН, зустрічі відбувалися в будівлі Євростату в місті Люксембург. Було представлено огляд діяльності Євростату у сфері геопросторової інформації за 2023 рік, останні події й обговорення планів на майбутнє підрозділу E4 в Євростаті.
В блоці презентацій «Загальноєвропейські бази даних» були порушені питання ведення та створення високорівневих наборів даних, прийнято в дію Акт про дані (Data Act). В рамках блоку «Інтеграція статистичної та геопросторової інформації та Візуалізація» представник Статистичного управління Литви продемонстрував аналітичну панель з даними про вимушено переміщених осіб з України: https://osp.stat.gov.lt/ukraine-dashboards. Окремий блок був присвячений актуальним грантовим програмам, що фінансуються Євростатом та іншими організаціями.
Під час другого дня засідань учасники взяли участь в інтерактивній дискусії стосовно досвіду та діяльності з інтеграції статистичної та геопросторової інформації, а також поділилися планами на майбутнє. Окремий блок засідань був присвячений спостереженням Землі, використанню даних Copernicus та проєктам в межах EO4NS (Дистанційного зондування Землі для нової статистики).
В межах комунікації з представниками Офісу Статистики Королівства Нідерланди, Федерального статистичного управління Швейцарської Конфедерації та представниками статистичних офісів Республіки Вірменія, Картографічної кадастрової служби Королівства Іспанія завідувач лабораторії розроблення програмних засобів геоінформаційних систем ДП «НДІГК» Вадим Несук ознайомився з геопросторовими інструментами, що використовують у своїй діяльності згадані установи.
Додатково відбулися консультації з представниками Європейської економічної комісії ООН щодо розвитку національного геопорталу НІГД України та ініціатив ЄЕК ООН.