18.09.13

Затверджено Порядок побудови Державної геодезичної мережі

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 2013 року № 646 затверджено Порядок побудови Державної геодезичної мережі (надалі Порядок)), проект якої було розроблено Науково-дослідним інститутом геодезії і картографії.

 Постанова_Про топографо_геодезичну_і картографічну_діяльність_№646_07_08_2013

 У цьому нормативно-правовому документі запроваджені новації, які  підвищують інформаційно – технологічний рівень побудови координатної основи для забезпечення використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000.   Зокрема у структурі Державної геодезичної мережі передбачено, що геодезична (планова) мережа ґрунтується на українській постійно діючої (перманентної) мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем та геодезичні (планові) мережі 1, 2 і 3 класу.

Положення геодезичних пунктів української постійно діючої (перманентної) мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем та геодезичної (планової) мережі 1 класу визначається в таких системах координат: світовій, загальноземній, європейській та референцній, між якими встановлюються однозначні зв’язки, що визначаються параметрами зв’язку систем.

За загальноземну систему координат приймається Міжнародна земна референцна система - InternationalTerrestrialReferenceSystem (ITRS) Міжнародної служби обертання Землі. Система ITRS встановлена Секцією координатної основи Центрального бюро Міжнародної служби обертання Землі - InternationalEarthRotationService (IERS) з присвоєнням їй назви - InternationalTerrestrialReferenceFrame (ITRF), що забезпечує відповідність ITRS певній часовій епосі.

За європейську систему координат приймається Європейська земна референцна система 1989 року - EuropeanTerrestrialReferenceSystem 1989 (ETRS89). Система ETRS89 встановлена підкомісією з питань європейської референцної основи - IAGSubcommissonforEurope (EUREF) з присвоєнням їй назви - EuropeanTerrestrialReferenceFrame - ETRF, що забезпечує відповідність ETRS89 певній часовій епосі.

Крім того, цей Порядок передбачає створення механізму геодезичного моніторингу Державної геодезичної мережі, що включає моніторинг стану та стабільності геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі і спостереження за горизонтальними і вертикальними деформаціями земної поверхні, зміною величин прискорення у вільному падінні на території країни.

Інфраструктура Державної геодезичної мережі включає банк геодезичних даних, як системи, що складається з баз геодезичних даних (супутникових, геодезичних, нівелірних, гравіметричних), системи керування базами даних і прикладного програмного забезпечення для оброблення, зберігання та захисту даних, організації доступу до геодезичної інформації;

 

 

Інші новини інституту

Набув чинності Національний стандарт України ДСТУ 8774:2018 “Географічна інформація. Правила моделювання геопросторових даних”

Набув чинності Національний стандарт України ДСТУ 8774:2018 “Географічна інформація. Правила моделювання геопросторових даних”

У відповідності до Наказу № 158 від 11 червня 2018 р. Державного підприємства “УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І Н..

04.07.2019

Щодо впровадження високоточної Європейської вертикальної референцної системи висот UELN / EVRS2000 на території України

Щодо впровадження високоточної Європейської вертикальної референцної системи висот UELN / EVRS2000 на території України

В Науково-дослідному інституті геодезії і картографії в результаті виконання проекту «Вирівнювання та ката..

04.03.2019

Технічна зустріч виробників даних продуктів EuroGeographics

Технічна зустріч виробників даних продуктів EuroGeographics

6-7 листопада 2018 року у Хорватії (Загреб) відбулась технічна зустріч виробників даних продуктів EuroGeographics..

14.11.2018

ВІСНИК ГЕОДЕЗІЇ ТА КАРТОГРАФІЇ