12.05.14

Сергій Рудик окреслив перспективні напрями співпраці зі Світовим Банком у земельній сфері

Голова Держземагентства України Сергій Рудик провів робочу зустріч з  Координатором сектору сталого розвитку Світового Банку по Україні, Білорусії та Молдові Тамарою Сулухією щодо перспективних напрямів співпраці у сфері земельних відносин.

 

Тамара Сулухія згадала позитивні здобутки України у ході попереднього Проекту з розбудови Національної кадастрової системи, однак застерегла, що земельна сфера все ще потребує значних реформувань, особливо в частині забезпечення прозорості земельних відносин, ефективного менеджменту земельними ресурсами та надання якісних кадастрових послуг, зручність яких  відчув би на собі кінцевий споживач – власник землі на селі.  У загальному пакеті урядових реформ земельна сфера потребує особливої уваги як одного з показників розвитку економіки країни, зауважила представник Світового Банку.

Сергій Рудик зазначив, що політика Світового Банку та Держземагентства абсолютно співпадає: забезпечення максимальної прозорості, боротьба з корупцією та покращення надання адміністративних послуг населенню є пріоритетними напрямами діяльності земельного відомства на сьогодні.

Серед конкретних напрямів співпраці зі Світовим Банком Сергій Рудик окреслив, зокрема, необхідність інвентаризації державних сільськогосподарських земель, наповнення даними Державного земельного кадастру та розширення його функціоналу, а також забезпечення взаємозв’язку земельного кадастру з іншими кадастрами та інформаційними системами.

“Оскільки земельний кадастр є високотехнологічною системою, наступним кроком його розвитку стане налагодження надання он-лайн послуг, почнемо з видачі витягів через Інтернет”, ‑ наголосив Голова Агентства. У частині розвитку Національної кадастрової системи він звернув увагу на необхідність оновлення планово-картографічної основи, виправлення помилок, поліпшення якості архівних даних, внесення відомостей про земельні ділянки, зареєстровані до 2004 року тощо.

“Сьогодні держава володіє понад 10 мільйонами гектарів сільськогосподарських земель, що перевищує загальну площу багатьох європейських держав. Інвентаризація цих земель та внесення відомостей про них до кадастру може стати першочерговим предметом співпраці між Держземагентством та Світовим Банком”, ‑ зауважив Сергій Рудик та повідомив, що для проведення інвентаризації земель необхідно понад 100 млн доларів та не менше 5 років для виконання цих робіт.

Надзвичайно перспективним інструментом для розвитку економіки та залучення інвестицій є забезпечення взаємозв’язку Державного земельного кадастру з іншими кадастрами та інформаційними системами (лісний та водний кадастр, кадастр об’єктів природоохоронного фонду, інформація про зони обмеження тощо).

Сергій Рудик зазначив, що інтеграція кадастрів у національну інфраструктуру геопросторових даних може стати окремим масштабним проектом співпраці України зі Світовим Банком, а Держземагентство – вже технічно готове для його реалізації. На підтвердження цих слів Тамарі Сулухії було продемонстровано результати пілотного проекту системи геопросторвих даних на базі Фастівського району, яка нині налічує 22 тематичні набори даних в он-лайн доступі і понад 200 інформаційних шарів, нанесених на вже створену електронну карту України, а саме: земельні ділянки, водні та лісові ресурси, надра, наземні і підземні комунікації та мережі, будівлі та адреси, об’єкти інфраструктури, статистичні, демографічні показники, дані для оподаткування тощо.

Вітчизняні спеціалісти розробили структуру геопросторових даних з урахуванням вимог відповідної директиви ЄС INSPIRE щодо запровадження міжнародних стандартів і адаптованих на їх основі національних стандартів та програмного забезпечення на основі відкритих технологій OpenSource.

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: http://land.gov.ua/

Інші новини в світі

Новий онлайн-сервіс для перегляду змін земної поверхні в щомісячному режимі від компанії Planet

Новий онлайн-сервіс для перегляду змін земної поверхні в щомісячному режимі від компанії Planet

Компанія Planet представила бета-версію онлайн-сервісу Planet Explorer, який дозволяє користувачам переглядати дані к..

23.03.2017

11 ноября 2016 года ракета-носитель Atlas-V, стартовавшая с авиабазы Ванденберг (Калифорния, США), вывела на орбиту спутник ДЗЗ WorldView-4.

11 ноября 2016 года ракета-носитель Atlas-V, стартовавшая с авиабазы Ванденберг (Калифорния, США), вывела на орбиту спутник ДЗЗ WorldView-4.

11 ноября 2016 года ракета-носитель Atlas-V, стартовавшая с авиабазы Ванденберг (Калифорния, США), вывела на орбиту с..

20.12.2016

Китай к 2022 году создаст группировку из 16 коммерческих спутников ДЗЗ с разрешением 0,5м

Китай к 2022 году создаст группировку из 16 коммерческих спутников ДЗЗ с разрешением 0,5м

Китайская компания Siwei Star планирует развернуть коммерческую группировку спутников ДЗЗ SuperView в 2016–2022 гг...

12.12.2016

ВІСНИК ГЕОДЕЗІЇ ТА КАРТОГРАФІЇ