13 липня 2014 року о 19 годині 52 хвилині за київським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (США) проведено черговий успішний пуск ракети-носія «Антарес». Дата розрахункового стикування вантажного корабля «Сігнус» з Міжнародною космічною станцією (МКС) - 15 липня. Головний розробник ракети-носія - корпорація Orbital Science Corporation (США).

Основна конструкція першого ступеня РН «Антарес» розроблена Конструкторським бюро «Південне», виготовлена «Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова» в кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА », « РАПІД » (Чернігів) та ін. Українські фахівці брали участь у підготовці та проведенні пуску.

Космічний вантажний корабель Cygnus доставить 1,657 кг вантажу для експедиції МКС, у тому числі 300 кілограмів приладів для наукових експериментів, припаси для екіпажу, їжа, вода, комп'ютерне обладнання, інструменти для виходу у відкритий космос і дослідницькі експерименти студентів. Крім того, на борту знаходиться 28 наноспутників компанії Planet Labs, які будуть здійснювати зйомку Землі з космосу.

Прес-служба ДКА України

(фото Orbital Sciences)

Джерело: http://www.nkau.gov.ua/