Новий онлайн-сервіс для перегляду змін земної поверхні в щомісячному режимі від компанії Planet
Компанія Planet представила бета-версію онлайн-сервісу Planet Explorer, який дозволяє користувачам переглядати дані космічної зйомки в часі і бачити зміни на земній поверхні по всьому світу.
Planet є оператором найбільшої угруповання супутників дистанційного зондування Землі. Вона включає в себе 144 наносупутники високої розподільчої здатності на поверхні Землі PlanetScope. Крім того, компанії належить угруповання з п'яти супутників RapidEye. На початку цього року Planet оголосила про підписання угоди з Google про придбання бізнес-структури Terra Bella, включаючи належну їй угруповання супутників SkySat. За допомогою своїх супутників Planet веде зйомку всієї поверхні Землі щодня.
Planet Explorer (мал. 1) дозволяє користувачам переглядати наявні знімки, з метою вибрати ті, які їм потрібні. Переглядаючи знімки однієї і тієї ж території, зроблені навіть з незначним часовим інтервалом, можна весь час бачити деякі зміни: змінився рівень водосховища, з'явилися нові вирубки лісу, зібрано врожай і т.д.
Мал. 1. Інтерфейс Planet Explorer
Бета-версія Planet Explorer доступна без реєстрації за посиланням https://www.planet.com/explorer/. Залежно від регіону можна спостерігати зміни по місяцях або кварталах. Зареєструвавши безкоштовно обліковий запис, користувачі отримають можливість переглядати щодня одержувані нові знімки. Базова карта світу на будь-який період складена більш ніж з 2 мільйонів космічних знімків, автоматично оброблюваних і зшитих у єдину мозаїку. Просторова роздільна здатність - 3-5 м. Уже зараз на кожен район Землі є в середньому понад 100 зображень і бібліотека знімків щодня поповнюється.
На даний час представлена бета-версія Planet Explorer, поки що вона не ідеальна: зображення не вирівняні по кольору, є «білі плями» і т.п. Поки дані доступні тільки для некомерційного використання.
Planet Explorer надає зручну можливість переглядати всі знімки, наявні на будь-який район і порівнювати їх з допомогою зручних інструментів (наприклад, «шторка», мал. 2.)
Мал. 2. Перегляд знімків в Planet Explorer
За інформацією компанії Совзонд http://www.gisa.ru/117212.html?from_email=Y