Голова Держземагентства Сергій Рудик під час проведення “круглого столу” у Полтаві презентував законопроект про заборону продажу земель сільськогосподарського призначення та визначення мінімального строку оренди таких земель.

У заході також взяли участь голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук, народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, член партії “УДАР” Тарас Кутовий та народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, член партії “Свобода” Юрій Бублик.

На обговорення з керівниками та представниками сільськогосподарських підприємств, територіальних громад, громадських галузевих організацій був винесений законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення”.

– Від реалізації законодавчої ініціативи Держземагентства виграють усі сторони земельних відносин: сільгоспвиробники, сільські громади, орендодавці, держава, – зазначив під час свого виступу Голова Держземагентства Сергій Рудик. – А головне буде унеможливлено скуповування сільськогосподарських земель, що дозволить зберегти землю – головний ресурс нашої держави – для нащадків.

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук, коментуючи запропонований Держземагентством законопроект, відзначив, що питання заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення давно назріло, а його ефективне вирішення принесе користь для розвитку територіальних громад.

Присутні на заході народні депутати позитивно оцінили основні положення законопроекту та пообіцяли підтримати його під час голосування у Верховній Раді України.

Звітуючи про свою роботу, Голова Держземагентства Сергій Рудик зазначив, що непроста економічна ситуація в державі та активні військові дії, які відбуваються на сході країни, внесли свої корективи до проведення системних реформ і поставили перед Держземагентством нові виклики. Проте за останні чотири місяці фахівцями відомства розроблено 7 законопроектів та постанову Кабінету Міністрів України з метою реалізації земельної реформи та проведення децентралізації влади.

Протягом місяця були проведені “круглі столи” у 15 областях України з метою широкого обговорення законопроекту про вдосконалення порядку продажу права оренди земель сільгосппризначення, за результатами яких надійшло багато пропозицій та зауважень. Велика кількість пропозицій стосувалася необхідності законодавчого унормування передачі у власність земельних ділянок державної власності. Тому фахівцями Держземагентства у десятиденний термін був розроблений законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі місцевого самоврядування при розпорядженні землями державної власності”. Відсьогодні він оприлюднений на офіційному сайті відомства для обговорення.

– Ми будуємо нашу роботу на принципах відкритості та відповідальності перед суспільством. Передача частини повноважень до місцевих органів влади – один з етапів проведення децентралізації влади, що дозволить органам виконавчої влади на місцях приймати відповідні управлінські рішення в інтересах територіальних громад, – зазначив Голова Держземагентства Сергій Рудик.

 

 

 

Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення”

 

 

Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі місцевого самоврядування при розпорядженні землями державної власності”

Джерело: http://land.gov.ua/