27 травня 2014 року о 00 год. 10хв. за київським часом за програмою «Морський старт» з плавучої платформи «Одісей» з екваторіальної частини Тихого океану в районі острова Різдва успішно стартувала ракета-носій «3eніт-3SL» з європейським космічним апаратом EutelSat 3B масою 5967.

Космічний апарат EutelSat ЗВ виготовлений компанією Astrium. Запланований термін його експлуатації перевищує 15 років. Космічний апарат запущений на перехідну до геостаціонарної орбіту, з точкою стояння 3 ° східної довготи. Спроектований головним чином для телекомунікаційних та професійних відео додатків, КА EutelSat-ЗВ забезпечить передачу даних між Південно-Східною Азією і Африкою і прямий зв'язок між Європою та Азіатсько-Тихоокеанським регіоном.

За 8 хвилин 30 секунд від ракети-носія «Зеніт-3SL» успішно відокремився орбітальний блок у складі розгінного блоку і супутника зв'язку. О 01.10 год. телекомунікаційний супутник відокремився від розгінного блоку і був успішно виведений на розрахункову орбіту.

Це перший пуск в 2014 році та 36 -й пуск за програмою «Морський старт». Підготовку до пуску та безпосередньо пуск забезпечили фахівці КБ «Південне» та «Південний машинобудівний завод» в складі міжнародної команди.

Ракета космічного призначення «Зеніт-3SL» створена на основі двоступеневої ракети-носія «Зеніт-2», спроектована Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля». Перша и друга ступінь розроблені ДП «КБ «Південне» и виготовлені ДП «ВО «Південний машинобудівний завод».

Прес-служба ДКА України

Джерело: http://www.nkau.gov.ua/