Вже четвертий рік поспіль компанією ТВІС організовується і проводиться найбільш масштабний захід на ринку геоінформатики та дистанційного зондування України. Форум під об'єднуючою назвою «Новітні технології ГІС та ДЗЗ в Україні», відомий раніше під назвою «День ERDAS/INTERGRAPH», зібрав в київському готелі «Братислава» численних представників українських та зарубіжних організацій, що використовують в своїй роботі геопросторові дані.

Очевидною тенденцією останнього часу стало застосування просторової інформації, що отримується на основі даних з різноманітних джерел. До них відносяться космічні знімки, аерофотозйомка, в тому числі з безпілотних літальних апаратів, навігаційні системи, повітряне та наземне лазерне сканування, топографічна і кадастрова зйомка.

altПроведений у Києві форум охопив усі сучасні тематики геоінформаційної галузі, включаючи джерела даних, програмне забезпечення, комп'ютерне та геодезичне обладнання, технології аналізу даних, засоби візуалізації просторової інформації, геопортали, реалізовані проекти.

Традиційно організатором форуму виступила компанія ТВІС - офіційний представник та постачальник рішень Hexagon Geospatial в Україні  - яка вже багато років надає замовникам найактуальніші та точні супутникові знімки земної поверхні від провідних світових операторів систем ДЗЗ.

Цього разу наш захід підтримала рекордна кількість спонсорів - десять! Це в два рази більше, ніж минулого року.

Спонсорами форуму «Новітні технології ГІС та ДЗЗ в Україні» виступили світові лідери геоінформаційної галузі, а саме:

 • Концерн HEXAGON - генеральний спонсор форуму - глобальний холдинг, провідний виробник інженерного програмного забезпечення для створення та обробки просторових даних, постачальник мобільних і стаціонарних контрольно-вимірювальних систем, штаб-квартира в Стокгольмі (Швеція). 2013 року концерн HEXAGON поглинув компанію Intergraph, яка незадовго напередодні купила ERDAS.
 • altГеоінноваційна агенція «Іннотер» (м. Москва) - один з провідних російських постачальників рішень в області ДЗЗ. Незважаючи на відверто важку політичну обстановку в цьому році, керівництво компанії прийняло рішення підтримати наш форум у статусі платинового спонсора.
 • Концерн AIRBUS - один з лідерів світового геоінформаційного ринку, найбільший виробник космічних апаратів в Європі, штаб-квартира в Тулузі (Франція).
 • Компанія European Space Imaging - провідний постачальник супутникових знімків з надвисокою роздільною здатністю в Європі та Північній Африці, штаб-квартира в Мюнхені (Німеччина).
 • Компанія Hewlett-Packard - світовий бренд, комп'ютери та плотери якого забезпечують апаратну складову обробки та репрезентації просторових даних, штаб-квартира в Пало-Альто (США).
 • Цього разу вперше в роботі форуму взяв участь і виступив його срібним спонсором південнокорейський виробник супутників - компанія Satrec Initiative, штаб-квартира у м. Теджон (Республіка Корея). Компанія ТВІС є офіційним дистриб'ютором Satrec в Україні. Конференцію відвідали два представники цієї організації - пан Вукхьюн Чой і Оджун Квон.
 • Також вперше срібним спонсором заходу вирішила виступити німецька компанія BlackBridge AG, власник унікального угруповання з п'яти супутників RapidEye, яка вже п'ятий рік безперервно проводить щодобовий моніторинг земної поверхні з високою роздільною здатністю 6м на точку.
 • Срібний спонсор форуму - компанія ІСТ АГРО СЕРВІС, яка спеціалізується на впровадженні високотехнологічних інноваційних рішень в агросекторі та надає IT-послуги аграрним підприємствам.
 • Вперше форум в якості медіа-спонсора підтримало видавництво GeoConnexion - провідне світове видавництво, що висвітлює найважливіші новини та події в галузі геотехнологій. Кожен учасник форуму отримав свіжий квітневий номер журналу GeoConnexion International цього видавництва.
alt alt alt alt alt alt alt alt alt

Цього року конференція вперше проводилася у форматі дводенного форуму. 
На другий день форуму відбувся спеціалізований семінар «Космічні технології для агробізнесу», орієнтований на керівників агропромислових підприємств, головних агрономів, технологів, керівників інформаційних служб.

Конференція цього року побила рекорди всіх попередніх років. 
За підсумками двох днів захід відвідали 350 учасників з 210 організацій з України, Казахстану, Узбекистану, Росії, Швейцарії, Німеччини, Республіки Корея,Франції та Австрії.

До уваги фахівців за підсумками двох днів роботи форуму було представлено 53 доповіді з різноманітних аспектів застосування геопросторової інформації.

_rdk0045
_rdk0071
_rdk0080
_sts1206
_sts1237
_sts1300

Відкрив форум його головний організатор – Олесь Ясинський, директор компанії ТВІС. 
У своєму виступі він розповів про історію проведення форуму, сьогоднішніх напрямках діяльності компанії і та анонсував спеціальні акційні пропозиції від ТВІС-ІНФО та компаній-партнерів. Наприкінці свого виступу Олесь Ясинський запросив на тренінги навчального центру ТВІС всіх бажаючих освоїти останні версії прикладних програм ERDAS IMAGINE та GeoMedia.

Під час виступу були озвучені наступні спеціальні пропозиції, які можуть зацікавити деяких фахівців  (всі акції діють до кінця літа 2014 року):

 • Для всіх учасників конференції компанія ТВІС оголошує знижку 10% на нову зйомку надвисокої роздільної здатності (від 50 см до 1 метра на піксель).
 • Компанія ТВІС спільно з підрозділом HEXAGON Geospatial пропонує безумовну знижку 20% на всі програмні продукти лінійки 2014 року - це ERDAS IMAGINE, Photogrammetry (колишній LPS), GeoMedia, APOLLO. Щоб оцінити красу і зручність рішень від HEXAGON Geospatial ми надаємо всім зацікавленим організаціям повнофункціональні демо-версії програмних продуктів на 30 днів.
 • Концерн HEXAGON спільно з компанією ТВІС пропонують сьогодні унікальну можливість для ВУЗів денної форми навчання отримати безкоштовно 100 ліцензій програмного забезпечення, строком на 1 рік. Необхідно відзначити, що компанія ТВІС на постійній основі проводить курси по роботі з програмним забезпеченням ERDAS та GEOMEDIA. Вартість курсів, незважаючи на інфляцію, залишається незмінною і становить 1000 грн.
 • Компанія ТВІС пропонує безкоштовні курси з програмного забезпечення Geomedia 2014 (створення професійних ГІС) для викладачів ВУЗів нашої країни. Презентація цього програмного продукту була представлена на форумі Галиною Кадиченко з представництва HEXAGON в Москві.
 • Спільна акція компанії ТВІС і традиційного партнера форуму компанії Hewlett-Packard передбачає знижку 10% на мобільні робочі станції серії ZBook. Обчислювальна потужність, сучасний витончений дизайн і надійність робочої станції в польових умовах - основні конкурентні переваги ноутбуків серії ZBook.
 • Спільна акція Leica Geosystems та компанії ТВІС тільки для учасників форуму передбачає знижку 25% на послуги мережі SYSTEMNET, а також знижку 10% на все обладнання Leica Geosystems від офіційного представника ПАТ «ЕЛМІЗ».
 • Компанія Satrec Initiative для учасників форуму пропонує унікальну можливість до кінця літа придбати архівні дані з супутника Kompsat-2 (роздільна здатність 1 м) за ціною 100 USD за 25 кв.км.

_rdk0098
_rdk0134
_rdk0178
_rdk0140
_rdk0190
_rdk0191

Ірина Ветцель - регіональний менеджер Hexagon Geospatial в Східній Європі і країнах СНД - представила доповідь «Нова лінійка програмного забезпечення від Hexagon Geospatial 2014 року для роботи з геопросторовими даними», в якій розповіла про оновлену, принципово нову лінійку вже заслуживших визнання програмних продуктів. За її словами, зменшення кількості модулів і збільшення функціоналу в релізі цього року гарантовано забезпечить отримання успішних рішень, що задовольнять насущні потреби ринку. Були наведені успішно реалізовані приклади на базі ПЗ Hexagon Geospatial – це проекти для Лондонського метрополітену з його розгалуженою інфраструктурою;  для служби землекористування Китаю з великою кількістю різноформатних шарів і записів;  для місцевого самоврядування в Західній Австралії, де була створена єдина БД з векторними і растровими даними; для служб картографії та оборони Індії та космічного агентства Японії. Також були висвітлені питання краудсорсинга – залучення населення для збирання інформації – технології, яка стрімко набирає популярність в світі. Трохи згодом Ірина Ветцель розповіла про використання системи ERDAS APOLLO для управління великими масивами даних і новому, розробленому Hexagon Geospatial алгоритмі їх стиснення під назвою ECW. Наприкінці виступу Ірина запросила всіх на конференцію користувачів Hexagon Geospatial, яка відбудеться 2-5 червня 2014 року в Лас-Вегасі.

_rdk0149
_rdk0180
_rdk0185
_rdk0194
_rdk0198
_rdk0240

Естафету ознайомлення учасників з останніми тенденціями на ринку, але вже в секторі технічного забезпечення, прийняв Андрій Горб. Він виступив з доповіддю «Сучасні рішення для збору і обробки ГІС- даних від Leica Geosystems», зазначивши, що завдяки точності і надійності пристроїв, кількість користувачів обладнання Leica за останні п'ять років зросла вдвічі – з півмільйона до мільйона. Пан Горб розповів про можливість забезпечення різних рівнів точності вимірювань польовими контролерами, завдяки зовнішнім антенам, звернувши увагу, що обладнання працює настільки ефективно через те, що апаратну і технічну частину поставляє один виробник.

_rdk0281
_rdk0297
_rdk0323

Компанію АТ «Систем Солюшнз» представив її генеральний директор Володимир Бабченко. Він розповів про практичне використання GNSS мережі базових станцій SystemNet в Україні, підкресливши, що супутники знаходяться на відстані не менше ніж 20 000 км від Землі і тому точність їх даних просто необхідно контролювати і регулювати, використовуючи наземну мережу. Він навів приклади реалізованих проектів у сферах геодезії, будівельних робіт, дистанційних обчислень, обмірів ділянок, а також нагадав про можливість зручної оренди обладнання на період проведення робіт.

_rdk0330
_rdk0341
_rdk0363
_rdk0368
_rdk0370
_rdk0254

Перший блок доповідей завершила представниця компанії ТВІС Марина Лаптєва, провівши майстер-клас роботи з лідарними даними в програмі ERDAS IMAGINE.

_rdk0444
_rdk0258
_rdk0692

Після кава-брейку, де відбулося багато приємних зустрічей і нових знайомств, робота форуму продовжилася паралельно вже у двох конференц-залах.
На засіданні в залі «Конгрес» про можливості застосування своїх супутників розповідали представники компаній операторів космічних систем.
Одночасно в «Червоному» залі розпочав роботу семінар присвячений геодезичному обладнанню Leica Geosystems та супутнім послугам.

_rdk0310
_rdk0477
_rdk0479
_rdk0487
_rdk0501
_rdk0523
_rdk0750
_rdk0771
_rdk1055

Регіональний менеджер Airbus Defence and Space (Франція) Ерік Дуклос-Жендрьо розповів про програмну лінію Geo-Intelligence від AIRBUS. У своїй доповіді «Неперевершене поєднання радарної і оптичної зйомки Землі та геоінформаційних продуктів і сервісів» він звернув увагу присутніх на те, що Airbus DS володіє унікальним угрупованням космічних апаратів з оптичних супутників Pleiades, SPOT, Formosat, Deimos  та двох радарних супутників високої роздільної здатності TerraSAR-X і TanDEM-X . Це угруповання супутників дозволяє вирішувати найвибагливіші завдання замовників і забезпечує найвищу швидкість виконання нової зйомки. У своїй презентації пан Ерік розповів про абсолютно новий на світовому ринку ГІС продуктів - високоточні цифрові моделі рельєфу під назвою WorldDEM, які сьогодні пропонуються за ціною лише 10 євро за кв. км. Ця регулярна сітка з кроком 12 метрів з приголомшливою точністю висот була отримана за допомогою радарних супутників TerraSAR -X і TanDEM -X, які протягом трьох останніх років безперервно виконували сканування нашої планети.

_rdk0530
_rdk0552
bymishadzhos-9895

Фелікс Пульс з European Space Imaging GmbH (Німеччина) присвятив свою доповідь огляду нового супутника WorldView-3  компаніїї DigitalGlobe, який готується до запуску цього року. Цей апарат матиме шістнадцять мультиспектральних каналів та нечувану роздільну здатність сенсора в 31 см. Великий інтерес слухачів викликала інформація про нове багатообіцяюче сузір'я супутників SkySat від компанії SkyBox Imaging. SkySat-1 - перший з запланованого угруповання у складі 24 супутників, був успішно запущений 21 листопада 2013 року. З супутника SkySat-1 передаються кольорові зображення субметрової роздільної здатності а також відео в HD-якості. Супутники SkySat-2 і SkySat-3 плануються до запуску в середині 2014-го та початку 2015 року. Початок комерційного розповсюдження даних з супутника SkySat-1 очікується в червні 2014 року.

_rdk0626
_rdk0647
_rdk0692

Галина Кадиченко з московського офісу HEXAGON познайомила присутніх з можливостями геоінформаційної системи GeoMedia 2014, що дозволяє виконувати велику кількість прикладних ГІС задач, працювати з різнородними даними, створювати динамічну багаторівневу послідовність запитів. Основні прийоми роботи в програмному продукті GeoMedia 2014 продемонструвала в ході живого показу начальник відділу цифрового картографування ТОВ «ТВІС-ІНФО» Марина Вардовська.

_rdk0670
_rdk0677
_rdk0682
_rdk0246
_rdk0268
_rdk0688

Після перерви на обід програму продовжив представник Hewlett-Packard Дмитро Дружинін, розповівши про своє бачення робочого місця професіонала від HP.

bymishadzhos-0114
bymishadzhos-9902
_sts2162
_rdk0815
_rdk0821
_rdk0846

Далі інший представник Hewlett-Packard Олег Гурович розповів про модельний ряд широкоформатних пристроїв 2014 року НР Designjet.

_rdk0880
_rdk0891
_rdk0900

У наступній доповіді Андрій Віліанович Тарнопольський – голова «Центру державного земельного кадастру» - закликав усіх присутніх до участі у створенні і використанні єдиної геодезичної і картографічної основи (національної інфраструктури просторових даних), для того, щоб піти від небажаної неузгодженості при роботі з даними, які одержуються з різних інформаційних джерел.

_rdk0931
_rdk0940
_rdk0778

Вперше участь в нашому форумі взяв представник німецької компанії BlackBridge AG пан Рене Грісбах. Він розказав про просторові рішення повного циклу, на яких спеціалізується його компанія, та про космічні зображення від угруповання з п'яти супутників RapidEye, власником якої є BlackBridge.

_rdk1065
_rdk1083
_rdk1103

Директор компанії AeroGRID (Франція) пан Майлс Тейлор виступив з доповіддю «Майбутнє Інтернет -картографування - це 3D», зазначивши, що хоча на сьогодні це досить дорога технологія - майбутнє саме за нею. Він показав присутнім відеоролик прольоту над тривимірною моделлю міста Києва високої якості, створеної за матеріалами аерофотозйомки.

_rdk1143
_rdk1151
_rdk1171

Гість з Республіки Корея пан Вукх'юн Чой (компанія Satrec Initiative ) вперше в Україні представив сузір'я супутників KOMPSAT (KOrea Multi-Purpose SATellite), детально розповівши про їх сьогоднішні можливості та плани на найближчу перспективу.

_rdk1196
_rdk1213
_rdk1217
bymishadzhos-0015
dsc_5734
bymishadzhos-9884

Антон Горпиніч (компанія «Вінаерогіс», м. Вінниця) розповів про використання автопілотованих літальних платформ для аерофото - та відеозйомки. Він відзначив основні переваги цього виду зйомок, серед яких висока точність за умови виконання необхідного калібрування, можливість зльоту і посадки майже в будь-якому місці і можливість виконання стереозйомки. Крім того Антон Горпиніч звернув увагу присутніх, що при виконанні деяких видів робіт на невеликих територіях, цей спосіб зйомок має переваги у вартості в порівнянні з космічної зйомкою. Продемонстрований Антоном прямо в залі політ одного з апаратів справив сильне враження на публіку.

_rdk1230
_rdk1242
bymishadzhos-0026
_rdk1270
_rdk1272
_rdk1266

Павло Іванов з компанії «Фотометріка» поінформував присутніх про свій досвід використання безпілотних літальних апаратів для вирішення картографічних завдань.

_rdk0998
_rdk1003
_rdk1008

Наприкінці роботи секції Олексій Петров (ДНВЦ «Природа», Київ) анонсував для всіх присутніх захід другого дня форуму, де пообіцяв розповісти про досвід використання космічної інформації в проектах групи компаній Klever Systems.

_rdk1247
_rdk0948
_rdk0863

У Червоному залі протягом дня, крім численних і цікавих доповідей про новинки обладнання від компанії Leica Geosystems і пропонованих нею рішеннях,

_rdk0572
_rdk0575
_rdk0616
_rdk0789
_rdk0809
_rdk0909
bymishadzhos-9980
bymishadzhos-9982
dsc_5717

були зроблені наступні виступи, що звернули на себе увагу слухачів семінару:
Співробітник київського Інституту історії України Дмитро Вортман продемонстрував як були зафіксовані засобами картографії революційні події, що відбувалися на Євромайдані у січні-лютому 2014 року.
Ірина Потабенко (ТОВ «ТВІС - ІНФО») продемонструвала методологію і послідовність створення в ERDAS IMAGINE 2014 цифрових моделей рельєфу за матеріалами багатоспектральної стереозйомки Pleiades.

_rdk0993
ira
_rdk0606

Про автоматичне дешифрування рослинності Південно-Східної Азії доповіла Анастасія Тішаєва (ПрАТ "Візіком", Київ).
Олександр Орловський, заступник директора  компанії ТВІС, розповів про можливості застосування та отримання ретроспективних супутникових знімків, включаючи фотографічні (плівкові) знімки на територію України високої роздільної здатності, відзняті з 1974 по 1991 рр. радянськими космічними апаратами.
Про те, як використовувати програмне забезпечення ERDAS IMAGINE для виявлення зсувів земної поверхні в районах техногенних та природних катаклізмів України доповіли співробітники Інституту геологічних наук НАН України Греку Р.Х. та Недогібченко А.С.

_rdk1123
_rdk1184
_rdk1224

В другий день форуму «Нові технології ГІС та ДЗЗ в Україні » було проведено спеціалізований семінар «Космічні технології для агробізнесу».
Як було зазначено вище, у зв'язку з актуальністю новітніх технологій ГІС та ДЗЗ для агросектору, другий день форуму був повністю присвячений питанням використання цих технологій для сільського господарства і тому неоціненному внеску, який вони можуть зробити у справу економії людських, матеріальних та грошових ресурсів.

Організаторами семінару виступили такі організації:

 • Компанія ТВІС - постачальник космічних даних з усіх доступних комерційних супутників і офіційний дистриб'ютор в Україні програмного забезпечення Hexagon Geospatial для обробки даних ДЗЗ та створення векторних карт;
 • Klever Systems - група компаній, що надають послуги з агромоніторінгу, землеустрою, обробки космічних знімків і системної інтеграції різнорідної інформації в єдиному інформаційному середовищі;
 • Компанія СЕДНА-АГРО - офіційний дистриб'ютор провідних фірм-виробників засобів захисту рослин та насіння, а також офіційний дистриб'ютор польових метеостанцій iMetos, що надає послуги з агроконсалтингу.
alt alt alt

У семінарі взяли участь компанії-агровиробники, які впроваджують нові технології виробництва і прагнуть: скоротити витрати; прискорити інвентаризацію та систематизувати наявні картографічні, агровиробничі, статистичні матеріали в «єдиному вікні»; посилити контроль на всіх етапах вирощування сільськогосподарських культур; мати системи контролю техніки і точного землеробства; переймати досвід провідних світових агровиробників щодо застосування супутникової і геопросторової інформації.

Великий інтерес до семінару проявили і взяли в ньому участь відомі в Україні агрострахові організації, включаючи Об'єднання страховиків «Аграрний страховий пул» та «Проект «Розвиток агрострахування в Україні» Міжнародної фінансової корпорації IFC Групи Світового банку.

Для висвітлення заходу були запрошені і виступили його інформаційними партнерами наступні українські видавництва: Інформаційне агентство «AgroNews», журнал «Аграрний тиждень», тижневик ділової ІНФОРМАЦІЇ «Агропрофі», інформаційно-аналітичний центр «Агро Перспектива».

alt alt alt alt

Всіх присутніх учасників семінару (більше 150 чоловік) вітали його організатори Олесь Ясинський (ТОВ «ТВІС-ІНФО»), Леонід Грєков (Klever systems) і Олег Яровий (ТОВ «СЕДНА-АГРО»).

_sts1308
_sts1311
_sts1318
_sts1323
_sts1358
_sts1361

Першим з доповіддю «Агроконсалтинг - ефективний інструмент підвищення прибутковості сільгосппідприємств. Основні напрямки співпраці» виступив Олег Яровий (ТОВ «СЕДНА-АГРО»).

_sts1343
_sts1335
_sts1365

Єгор Верюжський з Klever Systems розповів про «Інтеграції різнорідних даних за допомогою сучасних геоінформаційних технологій».

_sts1376
_sts1389
_sts1399

Готфрід Песл (Pessl Instruments GmbH, Австрія) представив інновації на агромоніторинговому ринку і розповів про польові метеостанції як джерело додаткових знань.

_sts1421
_sts1442
_sts1470
dsc_5768
_sts1516
3

Олег Москаленко (ІСТ АГРО СЕРВІС) у своїй доповіді визначив роль технологій точного землеробства в сучасному сільськогосподарському виробництві та поділився досвідом використання супутникових даних.

dsc_5783
_sts1810
_sts1885

Представники європейських компаній-операторів космічних систем також представили аграріям свої можливості з використання супутникових даних. Так Фелікс Пульс, Німеччина (European Space Imaging GmbH) виступив з доповіддю «Використання супутникових даних WorldView-2 для підтримки прийняття рішень в сільському господарстві».

_sts1923
_sts1942
_sts1995

Ерік Дуклос-Жендрьо, Франція (Airbus Defence and Space) продемонстрував використання супутникових рішень від AIRBUS, адаптованих до української специфіки, для точного землеробства.

_sts2048
_sts2083
_sts2090

Рене Грісбах, Німеччина (BlackBridge AG) розповів про програму моніторингу BlackBridge для сільського господарства з використанням знімків RapidEye.

_sts2173
_sts2178
_sts2182

Комплексні рішення для агросектора: від оренди земель до прогнозування врожайності - запропонували Михайло Арістов (Zesmil, Україна), Володимир Кравцов (ДПА «Іннотер», Росія).
Володимир Бабченко (АТ «Систем Солюшнс») розповів про використання мережі базових станцій SystemNET в точному позиціонуванні від Leica Geosystems і RTK-технологіях.

_sts2186
_sts2187
_sts2216

Микола Куценко (Компанія «Агро Інвест») у своїй презентації продемонстрував особливості практичного використання обладнання Leica Geosystems для точного землеробства.
Галина Кадиченко (Hexagon Geospatial) виступила з доповіддю « Технології використання геоданих Intergraph і ERDAS для сільського господарства».

_sts2227
_sts2242
_sts2023

Олексій Петров (Klever Systems) запропонував аграріям розроблену компанією систему моніторингу агровиробництва і земель сільськогосподарського призначення на основі супутникових знімків Landsat, Deimos, Rapideye та інших. Система забезпечує аграріїв повною об'єктивною, оперативною та аналітичною інформацією для прийняття необхідних управлінських рішень в максимально зручній формі - за допомогою геопорталу.

_sts2201
_sts2204
_sts2279

Михайло Джос (ТОВ «Аграрна Технологічна Компанія Об'єднана», Київ) розповів про власний досвід впровадження космічних технологій у виробництво на прикладі концерну ТАКО. Наприкінці 2013 року концерн ТАКО здійснив масштабну інвентаризацію свого земельного фонду у 100 тис. гектар за допомогою супутникових знімків, придбаних в компанії ТВІС.

_sts2313
_sts2314
_sts2316

Олексій Гусак (ТОВ «Астарта-Київ») поділився з колегами інформацією про економічну ефективність використання GPS-контролю на прикладі ТОВ «Астарта-Київ».

_sts2354
_sts2360
_sts2020

За словами представників агрохолдингів, отримана на семінарі інформація «потрапила у благодатний грунт» і вже через деякий час, можливо в наступному році на цьому ж заході, вони представлять результати впровадження, отриманих сьогодні знань.

Насичена програма передбачала й час для спілкування учасників форуму протягом перерв на каву та обіди, що безумовно сприяло створенню дружньої атмосфери і обстановки взаєморозуміння. Жваве обговорення представлених тематик продовжувалося і в цей час.
Як було зазначено, на заході були присутні не тільки безпосередні представники геоінформаційної індустрії. Серед учасників форуму були співробітники некомерційних і громадських організацій, службовці державних установ і Міністерства оборони, викладачі та студенти ВНЗ.

bymishadzhos-0006
bymishadzhos-0009
bymishadzhos-0085
bymishadzhos-0096
bymishadzhos-0097
bymishadzhos-0117
bymishadzhos-0118
bymishadzhos-0144
bymishadzhos-0145
bymishadzhos-0149
bymishadzhos-0151
bymishadzhos-0160
bymishadzhos-0165
bymishadzhos-9855
bymishadzhos-9864
bymishadzhos-9876
bymishadzhos-9877
bymishadzhos-9881
bymishadzhos-9888
bymishadzhos-9909
bymishadzhos-9917
bymishadzhos-9926
bymishadzhos-9928
bymishadzhos-9933
bymishadzhos-9934
bymishadzhos-9945
bymishadzhos-9977
bymishadzhos-9989
bymishadzhos-9997
dsc_4834
_sts2415
dsc_5725
dsc_5759
img_6595
img_6597
img_6600
img_6602
img_6616
_rdk0278
_rdk0977
_rdk0982
_rdk0988
_rdk1038
_rdk1040
_rdk1060
_sts1219_1
_sts1334
_sts1508
_sts1513
_sts1546
_sts1562
_sts1571
_sts1596
_sts1636
_sts1656
_sts1701
_sts1748
_sts1766
_sts1841
_sts1847
_sts1873
_sts1877
_sts1878
_sts2006
_sts2013
_sts2165
_sts2270
_sts2286
_sts2330

У обидва дні форуму професійними фотографами проводилися загальні фотосесії всіх учасників на сходинках готелю «Братислава». Були роздруковані в єдиному екземплярі на плоттері HP подарункові календарі на 2015 рік формату А0 із загальними фото учасників. Ці календарі були єдиним лотом благодійних аукціонів в кінці кожного з днів форуму, всі кошти від продажу яких, були направлені організаторами заходу на рахунок Міністерства Оборони для матеріально-технічної та медичної підтримки Збройних Сил України.

_rdk0460
_rdk0464_cut
bymishadzhos-0121
bymishadzhos-0057
_rdk1286
_rdk1394
_sts2154
dsc_5805
_sts2267
_sts2269
dsc_5808
img

Перший день роботи форуму завершився традиційним розіграшем призів від спонсорів. Серед призів на лотерею були виставлені унікальні книжкові видання, сувеніри і флешки, м'ячі та футболки, навігатор і т.п. Від компанії ТВІС були розіграні сертифікати на безкоштовне навчання та знижки на придбання знімків. Чекаємо їх володарів найближчим часом у нас в офісі. Найбільш топові призи (суперпризи), розіграш яких викликав здоровий ажіотаж учасників лотереї, були надані компанією Hewlett-Packard. Це багатофункціональний пристрій HP Deskjet 1510, професійний 22-дюймовий монітор HP Z22i та ноутбук HP 2000, який дістався Чухнову Максиму з компанії «Гео-МАКС».

_rdk1279
_rdk1289
_rdk1304
_rdk1310
_rdk1314
_rdk1320
_rdk1323
_rdk1333
_rdk1339
_rdk1346
_rdk1348
_rdk1366
_rdk1372
_rdk1381
_rdk1391
_rdk1408
_rdk1414
bymishadzhos-0061
bymishadzhos-0065
bymishadzhos-0066
bymishadzhos-0067

altОлександр Азімов, провідний науковий співробітник наукового Центру Аерокосмічних Досліджень Землі (ЦАКДЗ) Інституту геологічних наук НАН України
"Конференція пройшла на високому рівні, навіть цікавіше ніж у попередні роки. Скоріш за все через тематичний аграрний семінар, що проводився в рамках конференції. Він зібрав багато практиків, людей які цікавляться використанням ГІС та ДЗЗ в агробізнесі. Багато різнопланових доповідей, зокрема від представників аерокосмічних агентств Франції, Німеччини та Південної Кореї.
Дуже зацікавили виступи-покази представників  підприємств, які використовують малі літальні апарати для вирішення низки агрогосподарських задач.
Крім того,  щороку ця конференція дозволяє зорієнтуватися у нововведеннях  та сучасних програмних новинках, які пропонує ринок, зокрема програми лінійки ERDAS, що дозволяє нам обробляти космознімки з більшою ефективністю, та знаходити відповіді на більший спектр актуальних питань."

altСергій Кривоберець, Чернігівський Державний інститут економіки та управління
"Регулярно відвідую цей захід, цього разу також набув багато позитивного досвіду, зокрема дізнався про розширення функціоналу та скорочення кількості модулів програм ERDAS, які запровадив за минулий рік концерн HEXAGON. Тут були озвучені деякі питання і рішення у сферах сільського господарства та землеробства, які мене цікавили вже певний час, тож у своїй роботі обов’язково використаю ці знання. Цікаво, що тут завжди знайомлюсь із людьми, які працюють над тими ж самими проблемами що і я, тож зав’язуються дуже корисні контакти."


 


alt

Сергій Чумаченко,Український Науково-дослідний інститут цивільного захисту.
"Ми вперше на цій конференції та оскільки наш інститут займається питаннями апробації передових інноваційних технологій для виконання завдань цивільного захисту: ліквідації надзвичайних ситуацій, моніторингу в зонах НС, підтримки прийняття рішень у державному кризовому центрі управління НС та ін.  – нам було важливо почути всі  представлені доповіді.
Серед іншого дуже зацікавило застосування представлених інформаційних продуктів, зокрема ПЗ GeoMedia та апаратного забезпечення Leica Geosystems для завдань Державної служби з надзвичайних ситуацій. А також використання безпілотних літальних апаратів для виконання моніторингу та картографічних задач."

alt

Надія Беба, Університет новітніх технологій, м. Київ
"Оскільки я не лише викладач, а ще й активно беру участь у різноманітних проектах – відвідувати цей захід щороку для мене дуже корисно. Особливо привернула мою увагу доповідь центру Державного кадастру, з якої я зробила висновок, що на цей момент, обласний центр ДЗК навіть більше зробив по єдиній системі кадастру та картографуванню ніж Київ, а вирішення цього питання безумовно дуже важливе для країни в цілому."


altАндрій Юрченко,агрохолдинг «Міронівський хлібо-продукт»
"Як представники великого агрохолдингу, ми маємо «тримати руку на пульсі» останніх тенденцій в сфері управління ресурсами. В агрогосподарську сферу сьогодні спрямовано багато інновацій з різних галузей і оскільки розумні інвестиції тут приносять великі прибутки, ми, аграрії,  дуже уважно спостерігаємо за всіма пропозиціями, які обіцяють оптимізацію та збільшення ефективності.  
Тут на семінарі нас зацікавило декілька нових ідей та технологій для використання їх у майбутньому в організації роботи нашого підприємства, оскільки наш холдинг впевнено розвивається за новими стандартами точного землеробства, де і стають у нагоді високоточні космознімки полів і територій, програми для їхнього аналізу та наземне апаратне обладнання."


altАндрій Кіяненко,керівник відділу землекористування, агрохолдинг «Міронівський хлібо-продукт»
"Відмічу, що системи ГІС та ДЗЗ розвиваються і стають все більш корисними. Кожного року ми бачимо щось нове - це дуже цікаво для нас, як для підприємства, яке займається аграрним бізнесом. Не скажу, що ми одразу ж будемо впроваджувати всі ці технології, оскільки система проходить етапи тестування, але ми дивимось, вивчаємо, аналізуємо. Я вважаю, що найближчим часом ми почнемо впроваджувати багато з представленого тут на нашому підприємстві."

altРуслан Хусаінов, Компанія «ГЕОСКАН», Казахстан
"Цей захід є просто необхідним для основних учасників нашого ринку. Відчувається атмосфера взаємної зацікавленості доповідачів і слухачів цього міжнародного семінару. Я познайомився тут з представниками Європейських і Азійських космічних агентств, які діляться своїм досвідом, та пропонують свої космознімки.  Ми в Казахстані поки що не маємо такого різноманіття пропозицій від виробників даних ДЗЗ та програмного забезпечення. "


altФелікс Пульс, Europian Space IMAGINE
"На мій погляд, конференція пройшла успішно. Чудова організація, приємно вражений кількістю дуже досвідчених учасників з усієї української індустрії, яка використовує дані ДЗЗ. Я щасливий бути тут і  представляти наші продукти та послуги. Тут я маю можливість поспілкуватися наживо з багатьма нашими клієнтами, серед яких представники кадастрової служби, українські військові та багато інших – вони розповідають мені про поточні виробничі потреби, які, я сподіваюся, ми найближчим часом, зі стартом програми SkyLink, зможемо задовольнити максимально точно."
altОлена Медведенко, директор  НВП «Агроресурссистеми»
"Я не перший рік відвідую цю конференцію і кожного разу отримую позитивні емоції від зустрічі з колегами та нові знання про стан справ в нашій галузі. От наприклад, було дуже цікаво дізнатися про напрямок роботи ДЗК минулого року з доповіді Андрія Тарнопольського. Вони вирішують сьогодні дуже актуальне питання, створюючи єдину для всіх геодезичну і картографічну основу. Відмічу також доповідь нашого партнеру з компанії BlackBridge, з якою група компаній Clever Systems, до складу якої входить і очолювана мною організація започаткували спільний проект з  використання космічних знімків Rapideye для аграріїв, а саме живий геопортал, для спостерігання за розвитком рослин в Україні, в якому наша сторона відповідає за програмне забезпечення, а BlackBridge надає космознімки."altВукх’юн Чой, Satrec Initiative, Республіка Корея
"Ми вперше в Україні і приємно вражені вашою гостинністю, теплим та якимсь родинним прийомом. Мені дуже сподобалась аудиторія – майже всі учасники залишилися до закінчення форуму і відвідали навіть найпізніші виступи, це свідчить про велику зацікавленість учасників у тематиці ДЗЗ та космознімків, всі дуже сконцентровані. Ми також мали чудову нагоду послухати презентації наших конкурентів з Європи – це було дуже корисно для нас. Сподіваємось, що ця конференція стане початком нашої успішної роботи в Україні."


altГалина Кадиченко, компанія «HEXAGON Geospatial», м. Москва
"Не припиняю дивуватись, яка велика кількість людей цікавиться технологіями ГІС та ДЗЗ! А в світі створюється все більше відповідних програмних продуктів для вирішення прикладних завдань які виникають, зокрема для фермерів. Сьогодні німецькі колеги доповідали про роботу з фермерами Ставропілля, відмітили, що там на кожному тракторі стоїть GPS навігатор і використовуються новітні технології, я бачу що і в Україні такий підхід до агрогосподарства також впроваджується все ширше. А ще мене вразив досвід колег з суміжної галузі! Я займаюся програмним забезпеченням, а Leica Geosystems – технічним. Обладнання Leica може використовувати геопросторові дані для того щоб, наприклад, відключити частину сіялки та економити насіння – це дуже цікаво і я обов’язково зроблю на цю тему окрему презентацію, яка продемонструє економічні вигоди від цієї взаємодії."


altЛариса Куракова, ТОВ «Землемер»
"Конференція загалом справила дуже позитивне враження, а цьогорічне нововведення – семінар на другий день  «Космічні технології для агробізнесу» продемонструвало наскільки актуальними є новітні технології для розвитку агробізнесу. Для мене, як для представника землевпоряджувальної організації, особливо цікавою була доповідь, представлена колегою з Москви Галиною Кадиченко про технології використання геоданих Intergraph та ERDAS для сільського господарства. Реалізовані в цій системі функції можуть значно полегшити нашу роботу. Сподіваюсь також, що наступного року учасників з агросектору буде більше – впевнена, що вони мають оцінити які можливості відкривають перед ними новітні технології."
alt

Антон Михайленко, агрохолдинг «ТАКО» м. Київ
"Конференція зібрала цього року дуже багато фахівців, представників різних компаній і, чесно кажучи,  зав’язані сьогодні контакти скоріше за все зіграють вирішальну роль у визначенні організацій, з якими ми будемо співпрацювати у найближчий час. Також відмічу, що ми вже отримали позитивний ефект від використання космознімків, які були придбані у компанії ТВІС, а деякі з доповідей сьогодні довели, що ми стали на вірний шлях. Тому зараз ми плануємо розширювати застосування космознімків та передових технологій, і використовувати їх не лише для точного визначення наших територій, але й для контролю поточних ситуацій на засіяних полях, завдяки дивам спектрального аналізу."alt

Олексій Гусак,ТОВ «Астарта-Київ»
"Сьогодні я виступив з доповіддю про застосування ГІС та GPS у роботї нашої компанії, яка викликала закономірний інтерес серед колег та, так би мовити, конкурентів. Нам звісно й самим цікаво дізнаватися про стан справ при впровадженні нових технологій у наших колег. Неможливо впровадити все й одразу, тому що це, зрозуміло, досить дорогий і довгий процес, який потребує періоду тестування, та й коли чуєш про чиїсь результати – вже приблизно розумієш чи потрібно це впроваджувати. Я зустрів тут споживачів геоінформаційних послуг, які вже використовують космознімки у своїй щоденній роботі, при аналізі сходів та зборі врожаю, чого ми, нажаль, поки ще не маємо.  Але дивлячись на позитивний досвід колег, думаю, ми серйозно замислимося  над цим питанням. "


altЄвген Буданцев, ТОВ «ХАРВІ ХОЛДИНГ», м. Донецьк
"Дуже зацікавило використання метеостанцій для аналізу існуючих погодних умов та прогнозу ситуації на регіони. Ми тут отримали декілька пропозицій щодо цього, які взяли в опрацювання. Орієнтовно, для наших потреб нам знадобиться близько 3-х десятків станцій, які б передавали дані про погоду на наш геопортал в онлайн режимі, що дозволило б нам прогнозувати метеоситуацію на всіх наших полях. Також зацікавив досвід GPS моніторингу в інших компаніях, можу сказати, що в деяких моментах ми просунулись навіть далі ніж доповідачі, проте в інших нам ще є чому повчитись у колег і спілкування тут, у зв’язку з цим - це дуже цінний досвід." 


УВАГА !

 • Підписатися на 30-денну демо-версію програмних продуктів ERDAS IMAGINE 2014 і GeoMedia 2014 можна за запитом на email ip@tvis.com.ua.
 • Презентації та доповіді учасників можна завантажити тут

Джерело: http://www.tvis.com.ua/