Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства проводиться робота з регіонами щодо відкриття доступу громадськості до містобудівної документації. За даними звітів від регіонів, на даний момент у відкритому режимі працює 883 веб-ресурси доступу до містобудівної документації. Це майже на 50 ресурсів більше у порівнянні зі станом на липень цього року. Всього, шляхом розміщення у місцевих періодичних виданнях, у загальнодоступних місцях державних адміністрацій та на веб-сайтах органів місцевого самоврядування забезпечено доступ до 1331 одиниці містобудівної документації, повідомили в Управлінні містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону.

В Управлінні нагадали, що головам обласних та Київської міської державних адміністрації Міністерством надано рекомендації щодо виконання положень законодавства України в сферах містобудування та доступу до публічної інформації. У відповідності до цього, регіони здійснюють моніторинг стану забезпечення доступності до генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації і щомісячно надають інформацію до Мінрегіону.

Як повідомлялося, Уряд прийняв рішення відкрити генеральні плани міст для доступу громадськості і доручив відповідним органам виконавчої влади надати право територіальним громадам і місцевим радам на забезпечення публічності цієї інформації.

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/