14.04.14

Науково-дослідний інститут геодезії і картографії розпочинає публікацію паспортів на координатні операції перетворення та трансформування координат

Всі паспорти розроблені  на основі стандартів ISO серії 19100 “ Географічна інформація / Геоматика”.  У відповідності до стандарту ISO 1911

“Географічна інформація - Просторова координатна прив’язка” (Geographic information — Spatial referencing by coordinates) координатна операція (coordinate operation) визначається як зміна координат від однієї референцної системи координат до іншої та включає  перетворення (conversation) та трансформування (transformation).

 Координатна операція “перетворення” використовується у тому випадку, коли відомі істинні (теоретичні) значення параметрів перерахунку. До координатних операцій “Перетворення” відносяться перерахунок координат від геодезичних еліпсоїдальних координат B,L,H до прямокутних координат x,y в проекції Гаусса - Крюгера, перехід від системи координат СК-42 до похідної від неї місцевої системи координат “Місцева”, або перехід від системи координат СК-63 до похідної від неї місцевої системи координат “Місцева ІІ”, параметри яких були встановлені при розвитку або реконструкції місцевих геодезичних мереж. Координатна операція “Трансформування” застосовується в тому випадку, коли істинні (теоретичні) значення параметрів перерахунку не відомі і вони визначаються емпіричним методом. Перехід від “малоточної” системи координат СК-42 та похідних від неї СК-63 , “Місцевої” та “Місцева ІІ” до високоточної системи координат УСК-2000 можливий тільки перерахунком координат за допомогою трансформаційного поля, побудованого за суміщенними точками, координати яких відомі в двох системах координат.

Стандартом ISO 19127 “Географічна інформація / Геодезичні коди та параметри”( Geographic information — Geodetic codes and parameters) передбачено розроблення реєстру паспортів референцних систем координат, який вже опубліковано на сайті НДІГК ( http://dgm.gki.com.ua/ua/miscevi_sistemi_coordinates ),  та реєстру паспортів координатних операцій трансформування та перетворення координат.

 

У відповідності до зазначених стандартів ISO 19111 та ISO 19127 НДІГК розпочинає публікацію паспортів координатних операцій перетворення та трансформування координат.

Інші новини інституту

Щодо впровадження високоточної Європейської вертикальної референцної системи висот UELN / EVRS2000 на території України

Щодо впровадження високоточної Європейської вертикальної референцної системи висот UELN / EVRS2000 на території України

В Науково-дослідному інституті геодезії і картографії в результаті виконання проекту «Вирівнювання та ката..

04.03.2019

Технічна зустріч виробників даних продуктів EuroGeographics

Технічна зустріч виробників даних продуктів EuroGeographics

6-7 листопада 2018 року у Хорватії (Загреб) відбулась технічна зустріч виробників даних продуктів EuroGeographics..

14.11.2018

XXI Міжнародна Конференція користувачів Esri в Україні «ГІС в управлінні територіальним розвитком»

XXI Міжнародна Конференція користувачів Esri в Україні «ГІС в управлінні територіальним розвитком»

23-24 жовтня 2018 р. Компанія ECOMM Co провела XXI Міжнародну Конференцію користувачів Esri в Україні «ГІС в управлінні т..

25.10.2018

ВІСНИК ГЕОДЕЗІЇ ТА КАРТОГРАФІЇ